Ohkolan Syyskisat 2018 - IFSS World Cup Event

15.9.2018 - Mäntsälä, Finland

Online tulokset - Online results

Murren Murkina Magnecit VUL Tarvikevälitys
Online tulokset
Online results
Epäviralliset lopputulokset
Unofficial results
Laajat online tulokset
Extended online results
REK-kokeen tulokset
Only Finnish drivers
REK 2. kierros lähtöjärjestys
Only Finnish drivers

Päivitetty: 14:38:09

DR88-KOIRAN KÄRRYLUOKKA / 8-DOG RIG5,7 KM
Sija / RankNrKilpailija / CompetitorSeura / ClubRotu / BreedLähtö / StartLoppuaika / Finish timeNopeus / Speed (km/h)Ero / Diff
1.1Vesa-Pekka LehtomäkiKVKSx10:0112:0428,3400:00
2.2Sampsa Mäki-ArvelaL-SVUsh / Siberian Husky10:0314:0224,3701:58
3.3Mika HamariSHSsh / Siberian Husky10:0517:3919,3805:35
4.4Kirsti ParikkaSHSsh / Siberian Husky10:0722:2015,3110:16
5.5Härkönen JanneALMAam / Alaskan Malamute10:0922:4415,0410:40
DBWKOIRAPYÖRÄILY NAISET / BIKEJORING WOMEN4,2 KM
Sija / RankNrKilpailija / CompetitorSeura / ClubRotu / BreedKoiran nimi / DogLähtö / StartLoppuaika / Finish timeNopeus / Speed (km/h)Ero / Diff
2.6Henna LappiKVKSlkss / gspCiri Cirin Bekele10:2908:1130,7900:32
3.7Kirsi Immonen KVKSlkss / gsp10:3008:1630,4800:37
1.8Heidi LiimatainenSDYlkss / gspAcca10:3107:3932,9400:00
5.9Maria ViitahalmeKVKSlkss / gsp10:3208:3129,5900:52
4.10Jonna LipponenUVUlkss / gspSmith10:3308:2230,1200:43
6.11Tanja IgnatiusUVUlkss / gspSteele10:3408:3429,4200:55
7.12Tuire Mikkonen-KalpioSRKxRaske10:3508:4129,0201:02
8.13Jutta TurkkaKVKSlabradorinnoutajaLintukarin Lasseviren10:3608:4328,9101:04
11.14Laura IireUVUxMaija10:3710:1224,7102:33
10.15Raisa HeiskanenUVUsh / Siberian Husky10:3809:5625,3702:17
12.16Mari TapperHKKbc / Bordercollie10:3910:4523,4403:06
9.17Sabina LähteenmäkiTavesbc / Bordercollie10:4009:1827,101:39
DR44-KOIRAN KÄRRYLUOKKA / 4-DOG RIG4,2 KM
Sija / RankNrKilpailija / CompetitorSeura / ClubRotu / BreedREKLähtö / StartLoppuaika / Finish timeNopeus / Speed (km/h)Ero / Diff
1.18Teemu LojamoKVKSlkss / gsp10:4908:0930,9200:00
3.19Vesa-Pekka LehtomäkiKVKSx10:5008:4129,0200:32
20Mäkiaho AnttiL-SVUx10:51
2.21Jaakko PitkänenL-SVUsh / Siberian Husky10:5208:3729,2500:28
22Tero AsulaL-SVUsh / Siberian Husky10:53
4.23Erkki BürklandL-SVUsh / Siberian HuskyREK10:5408:5228,4200:43
5.24Martins KristonsLatviash / Siberian Husky10:5509:0427,7900:55
6.25Tanja RantanenL-SVUsh / Siberian HuskyREK10:5609:0727,6400:58
7.26Johanna PelliSHSsh / Siberian Husky10:5709:1927,0501:10
15.27Anitta PietarsaariSHSsh / Siberian HuskyREK10:5814:5816,8406:49
14.28Iita ParikkaSHSsh / Siberian HuskyREK10:5913:2418,8105:15
9.177Mansikkaniemi LauriL-SVUsh / Siberian HuskyREK11:0011:2522,0703:16
8.30Pauliina MäkiSHSx11:0110:0624,9501:57
12.31Mikko NurmiSHSsh / Siberian Husky11:0212:5419,5304:45
10.32Jukka LaaksonenSHSsh / Siberian HuskyREK11:0311:5021,303:41
13.33Elli LammelaL-SVUsh / Siberian HuskyREK11:0413:1519,0205:06
11.34Jukka -Pekka AhonenUVUx11:0512:002103:51
DBMKOIRAPYÖRÄILY MIEHET / BIKEJORING MEN4,2 KM
Sija / RankNrKilpailija / CompetitorSeura / ClubRotu / BreedKoiran nimi / DogLähtö / StartLoppuaika / Finish timeNopeus / Speed (km/h)Ero / Diff
8.35Tuukka TurkkaKVKSlkss / gspCiri Cirin Borzakovski11:2910:5922,9403:39
6.36Artūrs JakobsonsLatviaxTop dogz Nailah11:2108:3329,4701:13
2.37Matti LaaksonenUVUxThedogriders Yur Riemu11:2207:2833,7500:08
4.38Kaspars KrievsLatvialkss / gspGrom11:2308:243001:04
7.39Marko ViitahalmeKVKSlkss / gsp11:2409:5425,4502:34
40Lloyd ClarkUnited Kingdomlkss / gspBear11:25
1.41Pekka NiemiTaveslkss / gspCIRI CIRIN BERGQVIST11:2607:2034,3600:00
3.42Juha LipponenUVUss / SchnauzerHzelnut Martini11:2708:1130,7900:51
5.43Taivo KangilaskiEstoniash / Siberian HuskySookriimud Kahrut11:2808:2929,7101:09
DS1J14 - 18 1-KOIRAN KÄRRYLUOKKA JUNIORIT / 1-DOG SCOOTER JUNIOR2,0 KM
Sija / RankNrKilpailija / CompetitorSeura / ClubRotu / BreedKoiran nimi / DogLähtö / StartLoppuaika / Finish timeNopeus / Speed (km/h)Ero / Diff
1.44Aliina Mäkinen IKSYlkss / gspIsla11:3803:5131,1700:00
5.45Santeri KiiskiKVKSlkss / gspJönssi11:3905:2222,3601:31
2.46Siiri Kytölä-KempeSISUVAxLouhi11:4004:3026,6700:39
3.47Amanda KreiviUVUx11:4104:4025,7100:49
4.48Henna Nissinen UVUsh / Siberian HuskyRadai´s Bad Judgement11:4205:0323,7601:12
DS11-KOIRAN KÄRRYLUOKKA / 1-DOG SCOOTER4,2 KM
Sija / RankNrKilpailija / CompetitorSeura / ClubRotu / BreedKoiran nimi / DogLähtö / StartLoppuaika / Finish timeNopeus / Speed (km/h)Ero / Diff
3.49Håvard Bernhard SveenNorwayxLille Gorilla11:5508:243000:30
1.50Tuomas NotkoKSPKxLiekki11:5607:5431,900:00
3.51Petri KiiskiKVKSlkss / gspROSSI11:5708:243000:30
2.52Alens ZvilnaLatvialkss / gspHamy11:5808:1230,7300:18
5.53Kai Immonen KVKSlkss / gsp11:5908:4029,0800:46
6.54Maria ViitahalmeKVKSlkss / gsp12:0009:0527,7401:11
55Artūrs JakobsonsLatvialkss / gspGino12:01
9.56Camilla VehkojaPOVAlkss / gspToorah12:0211:5021,303:56
8.57Auvo KuusinenL-SVUlkss / gspSinja12:0309:3426,3401:40
7.58Heidi LiimatainenSDYd / DobermannAdobex Hexagon12:0409:1327,3401:19
10.59Raisa HeiskanenUVUsh / Siberian HuskyLumituulen Huurteinen Halla12:0511:5421,1804:00
11.60Ilpo HacklinALMAam / Alaskan MalamuteNEATUT UBUQTUQ MINUK12:0613:4118,4205:47
13.61Didzis KruminsLatviaam / Alaskan MalamuteNessie12:0715:0316,7407:09
12.62Leena SalonenALMAam / Alaskan MalamuteSalomaan Homer Town12:0814:4717,0506:53
DCMKOIRAJUOKSU MIEHET / CANICROSS MEN4,2 KM
Sija / RankNrKilpailija / CompetitorSeura / ClubRotu / BreedKoiran nimi / DogLähtö / StartLoppuaika / Finish timeNopeus / Speed (km/h)Ero / Diff
1.63Marko VaittinenUVUx12:1612:1520,5700:00
2.64Ari RastasUVUlkss / gspSpence12:1713:0119,3600:46
65Lloyd ClarkUnited Kingdomlkss / gspElke12:18
5.66Mikko KekäleLKKhov / HovawartStelmo's Nimrod12:1915:5715,803:42
6.67Panu HaaramoUVUKultainennoutajaMIKLAUS GOLDENEYE12:2015:5815,7803:43
4.68Vesa KokkonenSuomen BeauceronbeauceronTomeran Indie12:2115:0216,7602:47
3.69Pekka NiemiTavesbc / BordercolliePIKKUPAIMENEN HOW ABOUT LOVE12:2214:1717,6402:02
7.70Lauri PugastEstoniaam / Alaskan MalamuteFelix Hellerkantri12:2317:0814,7104:53
DCWKOIRAJUOKSU NAISET / CANICROSS WOMEN4,2 KM
Sija / RankNrKilpailija / CompetitorSeura / ClubRotu / BreedKoiran nimi / DogLähtö / StartLoppuaika / Finish timeNopeus / Speed (km/h)Ero / Diff
5.71Tarja TihulaKVKSlkss / gspAcca12:3017:0414,7702:31
2.72Hanna KaipiainenKVKSlkss / gspNortin Don12:3114:4117,1600:08
3.73Katri PiiriläUVUlkss / gspCiri Cirin Cata Pultti12:3214:4217,1400:09
1.74Henna LappiKVKSlkss / gspLMZ Rex12:3314:3317,3200:00
75Tatiana Pietilä-bp / Belgian ShepherdIsfwar Farsal12:34
4.76Laura MerkkiniemiJAUbc / BordercollieKarmiwan Åmituinen12:3416:5114,9602:18
77Rebekka Kakko-sh / Siberian HuskyKuuhaukun Eight Below12:36
6.78Mia KoskinenUVUxDaenerys12:3717:1514,6102:42
DS1-2H1- JA 2-KOIRAN KÄRRYLUOKKA HARRASTE / 1-2 - DOG SCOOTER (UNOFFICIAL)2,0 KM
Sija / RankNrKilpailija / CompetitorSeura / ClubRotu / BreedKoiran nimi / DogLähtö / StartLoppuaika / Finish timeNopeus / Speed (km/h)Ero / Diff
11.79Michela KärkkäinenUVUxRakuuna, Roihu12:5705:0223,8401:15
4.80Riitta KempeSISUVAxLiippa, Litmanen12:5804:0129,8800:14
1.81Teemu LojamoKVKSlkss / gsp12:5903:4731,7200:00
3.82Noora WaltariUVUxPiina13:0003:5530,6400:08
5.83Pasi Laamanen KVKSlkss / gsp13:0104:0229,7500:15
6.84Ripsa JärviSISUVAxSepe Sepeli, Santa13:0204:1628,1300:29
22.85Kimmo SipiläKVKSxTyyne13:0306:3318,3202:46
2.86Håvard Bernhard SveenNorwayx13:0403:4931,4400:02
18.87Josefiina Santala-sh / Siberian Husky13:0505:3921,2401:52
8.88Heini RuottuUVUSaksanpaimenkoiraMusanterin Dummy13:0604:2926,7700:42
7.89Raisa HeiskanenUVUsh / Siberian Husky13:0704:2327,3800:36
11.90Anne MäkimaaKVKSsh / Siberian Husky13:0805:0223,8401:15
14.91Kirsti ParikkaSHSsh / Siberian Husky13:0905:2022,501:33
21.92Pinja RantasalmiUVUsh / Siberian Husky13:1006:2718,602:40
15.93Janita Korpinen-sh / Siberian Husky13:1105:2122,4301:34
10.94Kirsi PuustinenL-SVUsh / Siberian Husky13:1204:5524,4101:08
23.95Riina SinervuoUVUx13:1306:3518,2302:48
9.96Liisa-Ida SorsaTavesbc / Bordercollie13:1404:3426,2800:47
19.97Ilpo HacklinALMAam / Alaskan MalamuteARCTIC ROYAL'S EBONY13:1505:4520,8701:58
24.98Vilinä Eskelinen-sam / Samoyed13:1608:2814,1704:41
20.99Jarmo LeppänenALMAam / Alaskan Malamute13:1706:1319,302:26
17.100Petra AndrejevALMAam / Alaskan Malamute13:1805:3821,301:51
13.101Sami HeinonenALMAam / Alaskan Malamute13:1905:1622,7801:29
16.102Petra PulkkanenAVEKam / Alaskan Malamute13:2005:3421,5601:47
DCWJ14 - 18 KOIRAJUOKSU NAISET JUNIORIT / CANICROSS WOMEN JUNIOR2,0 KM
Sija / RankNrKilpailija / CompetitorSeura / ClubRotu / BreedKoiran nimi / DogLähtö / StartLoppuaika / Finish timeNopeus / Speed (km/h)Ero / Diff
1.103Aliina Mäkinen IKSYlkss / gspOkko13:2505:5720,1700:00
2.104Erika Kaunisto-xJou-Ji13:2613:418,7707:44
DCHKOIRAJUOKSU HARRASTE / CANICROSS UNOFFICIAL2,0 KM
Sija / RankNrKilpailija / CompetitorSeura / ClubRotu / BreedKoiran nimi / DogLähtö / StartLoppuaika / Finish timeNopeus / Speed (km/h)Ero / Diff
5.105Kirsi Immonen KVKSlkss / gsp13:3106:5717,2701:10
2.106Hanna KaipiainenKVKSlkss / gspJulussas MFZ Urho13:3206:1219,3500:25
1.107Matti LaaksonenUVUlkss / gspNyenget's Sverre13:3305:4720,7500:00
10813:34
19.109Jukka -Pekka AhonenUVUxChaika13:3510:1111,7804:24
12.110Patrik FelixsonHVKhov / HovawartStelmo's Nimrodel13:3608:001502:13
11.111Laura IireUVUxTarmo13:3707:4015,6501:53
6.112Laura JortamaUVUNovascotiannoutajaMisavin Daniella13:3807:0017,1401:13
9.113Mikko Lukkari-sh / Siberian HuskyDiesel13:3907:1516,5501:28
14.114Janica Kindt-xJakke13:4008:1914,4302:32
4.115Timo WaltariUVUbp / Belgian ShepherdTarkatan Oxygen13:4106:5417,3901:07
116
3.117Salla VuotiIMPHAbp / Belgian ShepherdPysäkin Olivia13:4306:3318,3200:46
8.118Jari Hyväluoma-whippetMistyq Chanson13:4407:0616,901:19
7.119Ari RastasUVUparsonAbysmal Rock Rose13:4507:0217,0601:15
22.120Iita ParikkaSHSbc / BordercolliePythagoraan magical like shauna13:4612:209,7306:33
18.121Annika Viinikkala-sh / Siberian HuskySalonraitin Cortina13:4709:3912,4403:52
15.122Kerttu Kouri-ss / SchnauzerDemi Moore Tauro Gildija13:4808:2214,3402:35
123Laura KetolaSuomen Briard rybriardTosselin Villi Virnistys13:49
16.124Laura IkonenSBRYbriardEfekt Buhlbino13:5008:5913,3603:12
10.125Silja VäisänenToiSK ryCockerspanieliSohjo13:5107:3915,6901:52
17.126Roosa Heikura-meksikonkarvatonkoiraLeondeon Legenda13:5209:0413,2403:17
13.127Petra MorbinPRT ryparsonGreen Perry's Dragonfly13:5308:0214,9402:15
21.128Kia Hult-parsonAbysmal Polar Star13:5411:1410,6805:27
20.129Ida Hult-parsonAbysmal Starlight Express13:5510:1511,7104:28
23.130Minna Muranen-xToofy13:5712:419,4606:54
131
DC1Y11 - 13 1-KOIRAN KÄRRYLUOKKA NUORET / 1-DOG SCOOTER YOUNG0,5 KM
Sija / RankNrKilpailija / CompetitorSeura / ClubRotu / BreedKoiran nimi / DogLähtö / StartLoppuaika / Finish timeNopeus / Speed (km/h)Ero / Diff
1.132Justus LaaksonenUVUxThedogriders Yur Riemu14:2001:0726,8700:00
2.133Markuss Kristians KrievsLatvialkss / gspGrom14:2101:152400:08
DCY7-107 - 10 KOIRAJUOKSU LAPSET / CANICROSS YOUNG0,5 KM
Sija / RankNrKilpailija / CompetitorSeura / ClubRotu / BreedKoiran nimi / DogLähtö / StartLoppuaika / Finish timeNopeus / Speed (km/h)Ero / Diff
1.140Henni HeiskanenUVUlkss / gspSandie14:2701:4716,8200:00
7.141Saku IkonenSBRYBriardGniewko Buhlbino14:2803:069,6801:19
2.142Sabīne KrievaLatviash / Siberian HuskyEllerdona Enzo14:2902:0214,7500:15
3.176Rene KangilaskiVito14:3002:1213,6400:25
5.179Lotta KitulashetlamRiku14:3102:3111,9200:44
4.181Ilona Kangas14:3202:2112,7700:34
6.183Noomi Laaksonen14:3302:5410,3401:07
DCY11-1311 - 13 KOIRAJUOKSU LAPSET / CANICROSS YOUNG0,5 KM
Sija / RankNrKilpailija / CompetitorSeura / ClubRotu / BreedKoiran nimi / DogLähtö / StartLoppuaika / Finish timeNopeus / Speed (km/h)Ero / Diff
2.150Juho HeiskanenUVUlkss / gspSandie14:5001:4417,3100:09
1.151Justus LaaksonenUVUlkss / gspNyenget's Sverre14:5101:3518,9500:00
4.152Markuss Kristians KrievsLatvialkss / gspGrom14:5201:5116,2200:16
3.153Viivi Turpeinen-labradorinnoutajaLintukarin Lasseviren14:5301:4716,8200:12
5.154Nico Kulju-bp / Belgian ShepherdJusard´s Comtesse14:5401:5216,0700:17
7.155Melina NazeriUVUsh / Siberian Husky14:5502:1713,1400:42
10.156Helmi Kittilä-xKira14:5603:308,5701:55
157
6.158Ada-Emilia IkkalaUVUxBolt14:5802:1413,4300:39
9.159Jade KarhuUVUsh / Siberian Husky14:5903:069,6801:31
160Nina Pietilä-borderterrierAgar z Andrejkinej Chaty15:00
7.182Toivo Kangas15:0102:1713,1400:42
DCY0-7ALLE 7 KOIRAJUOKSU LAPSET / UNDER 7 CANICROSS YOUNG0,15 KM
Sija / RankNrKilpailija / CompetitorSeura / ClubRotu / BreedKoiran nimi / DogLoppuaika / Finish timeEro / Diff
4.170Miisa Bürkland-sh / Siberian HuskyLumikiisan Husky Prinsessa Pilvi0:00:3400:14
2.171Masi IkonenSBRYBriardGniewko Buhlbino0:00:3200:12
8.172Kristian KoskinenSDYxHannibal0:01:0300:43
7.173Helmi Härkönen -am / Alaskan MalamuteZadun winter story0:00:4200:22
6.174Peetu Bürkland-sh / Siberian Husky0:00:3800:18
1.175Argo Pantzar-dnDream Bay's Amok0:00:2000:00
5.178Miko LojamoKVKSkhonLentävän Luppakorva0:00:3600:16
3.180Elsa Hirvilammish / Siberian HuskyWindy0:00:3300:13