Ohkolan Syyskisat 2018 - IFSS World Cup Event

15.9.2018 - Mäntsälä, Finland

Tulokset - Unofficial results

Murren Murkina Magnecit VUL Tarvikevälitys
Tällä sivulla olevat tulokset ovat epäviralliset. Viralliset tulokset julkaistaan www.uvu.fi - sivulla.
Tulokset tulevat tälle sivulle, kun luokka on kokonaisuudessaan valmis.
This pages contains unofficial results. Official results will be published on www.uvu.fi
Results will appear on this page when whole class is finished.
Online tulokset
Online results
Epäviralliset lopputulokset
Unofficial results
Laajat online tulokset
Extended online results
REK-kokeen tulokset
Only Finnish drivers
REK 2. kierros lähtöjärjestys
Only Finnish drivers

Päivitetty: 14:38:10

DR88-KOIRAN KÄRRYLUOKKA / 8-DOG RIG5,7 KM
Sija / RankNrKilpailija / CompetitorSeura / ClubRotu / Breed2,8 kmLoppuaika / Finish timeNopeus / Speed (km/h)Ero / Diff
1.1Vesa-Pekka LehtomäkiKVKSx12:0428,3400:00
2.2Sampsa Mäki-ArvelaL-SVUsh / Siberian Husky14:0224,3701:58
3.3Mika HamariSHSsh / Siberian Husky17:3919,3805:35
4.4Kirsti ParikkaSHSsh / Siberian Husky22:2015,3110:16
5.5Härkönen JanneALMAam / Alaskan Malamute22:4415,0410:40
DBWKOIRAPYÖRÄILY NAISET / BIKEJORING WOMEN4,2 KM
Sija / RankNrKilpailija / CompetitorSeura / ClubRotu / BreedKoiran nimi / Dog1,3 kmLoppuaika / Finish timeNopeus / Speed (km/h)Ero / Diff
1.8Heidi LiimatainenSDYlkss / gspAcca07:3932,9400:00
2.6Henna LappiKVKSlkss / gspCiri Cirin Bekele08:1130,7900:32
3.7Kirsi Immonen KVKSlkss / gsp08:1630,4800:37
4.10Jonna LipponenUVUlkss / gspSmith08:2230,1200:43
5.9Maria ViitahalmeKVKSlkss / gsp08:3129,5900:52
6.11Tanja IgnatiusUVUlkss / gspSteele08:3429,4200:55
7.12Tuire Mikkonen-KalpioSRKxRaske08:4129,0201:02
8.13Jutta TurkkaKVKSlabradorinnoutajaLintukarin Lasseviren08:4328,9101:04
9.17Sabina LähteenmäkiTavesbc / Bordercollie09:1827,101:39
10.15Raisa HeiskanenUVUsh / Siberian Husky09:5625,3702:17
11.14Laura IireUVUxMaija10:1224,7102:33
12.16Mari TapperHKKbc / Bordercollie10:4523,4403:06
DR44-KOIRAN KÄRRYLUOKKA / 4-DOG RIG4,2 KM
Sija / RankNrKilpailija / CompetitorSeura / ClubRotu / BreedREK1,3 kmLoppuaika / Finish timeNopeus / Speed (km/h)Ero / Diff
1.18Teemu LojamoKVKSlkss / gsp08:0930,9200:00
2.21Jaakko PitkänenL-SVUsh / Siberian Husky08:3729,2500:28
3.19Vesa-Pekka LehtomäkiKVKSx08:4129,0200:32
4.23Erkki BürklandL-SVUsh / Siberian HuskyREK08:5228,4200:43
5.24Martins KristonsLatviash / Siberian Husky09:0427,7900:55
6.25Tanja RantanenL-SVUsh / Siberian HuskyREK09:0727,6400:58
7.26Johanna PelliSHSsh / Siberian Husky09:1927,0501:10
8.30Pauliina MäkiSHSx10:0624,9501:57
9.177Mansikkaniemi LauriL-SVUsh / Siberian HuskyREK11:2522,0703:16
10.32Jukka LaaksonenSHSsh / Siberian HuskyREK11:5021,303:41
11.34Jukka -Pekka AhonenUVUx12:002103:51
12.31Mikko NurmiSHSsh / Siberian Husky12:5419,5304:45
13.33Elli LammelaL-SVUsh / Siberian HuskyREK13:1519,0205:06
14.28Iita ParikkaSHSsh / Siberian HuskyREK13:2418,8105:15
15.27Anitta PietarsaariSHSsh / Siberian HuskyREK14:5816,8406:49
DNF20Mäkiaho AnttiL-SVUx
DNS22Tero AsulaL-SVUsh / Siberian Husky
DBMKOIRAPYÖRÄILY MIEHET / BIKEJORING MEN4,2 KM
Sija / RankNrKilpailija / CompetitorSeura / ClubRotu / BreedKoiran nimi / Dog1,3 kmLoppuaika / Finish timeNopeus / Speed (km/h)Ero / Diff
1.41Pekka NiemiTaveslkss / gspCIRI CIRIN BERGQVIST07:2034,3600:00
2.37Matti LaaksonenUVUxThedogriders Yur Riemu07:2833,7500:08
3.42Juha LipponenUVUss / SchnauzerHzelnut Martini08:1130,7900:51
4.38Kaspars KrievsLatvialkss / gspGrom08:243001:04
5.43Taivo KangilaskiEstoniash / Siberian HuskySookriimud Kahrut08:2929,7101:09
6.36Artūrs JakobsonsLatviaxTop dogz Nailah08:3329,4701:13
7.39Marko ViitahalmeKVKSlkss / gsp09:5425,4502:34
8. +3.00min 15.435Tuukka TurkkaKVKSlkss / gspCiri Cirin Borzakovski10:5922,9403:39
DNS40Lloyd ClarkUnited Kingdomlkss / gspBear
DS1J14 - 18 1-KOIRAN KÄRRYLUOKKA JUNIORIT / 1-DOG SCOOTER JUNIOR2,0 KM
Sija / RankNrKilpailija / CompetitorSeura / ClubRotu / BreedKoiran nimi / Dog1,3 kmLoppuaika / Finish timeNopeus / Speed (km/h)Ero / Diff
1.44Aliina Mäkinen IKSYlkss / gspIsla03:5131,1700:00
2.46Siiri Kytölä-KempeSISUVAxLouhi04:3026,6700:39
3.47Amanda KreiviUVUx04:4025,7100:49
4.48Henna Nissinen UVUsh / Siberian HuskyRadai´s Bad Judgement05:0323,7601:12
5.45Santeri KiiskiKVKSlkss / gspJönssi05:2222,3601:31
DS11-KOIRAN KÄRRYLUOKKA / 1-DOG SCOOTER4,2 KM
Sija / RankNrKilpailija / CompetitorSeura / ClubRotu / BreedKoiran nimi / Dog1,3 kmLoppuaika / Finish timeNopeus / Speed (km/h)Ero / Diff
1.50Tuomas NotkoKSPKxLiekki07:5431,900:00
2.52Alens ZvilnaLatvialkss / gspHamy08:1230,7300:18
3.51Petri KiiskiKVKSlkss / gspROSSI08:243000:30
3.49Håvard Bernhard SveenNorwayxLille Gorilla08:243000:30
5.53Kai Immonen KVKSlkss / gsp08:4029,0800:46
6.54Maria ViitahalmeKVKSlkss / gsp09:0527,7401:11
7.58Heidi LiimatainenSDYd / DobermannAdobex Hexagon09:1327,3401:19
8.57Auvo KuusinenL-SVUlkss / gspSinja09:3426,3401:40
9.56Camilla VehkojaPOVAlkss / gspToorah11:5021,303:56
10.59Raisa HeiskanenUVUsh / Siberian HuskyLumituulen Huurteinen Halla11:5421,1804:00
11.60Ilpo HacklinALMAam / Alaskan MalamuteNEATUT UBUQTUQ MINUK13:4118,4205:47
12.62Leena SalonenALMAam / Alaskan MalamuteSalomaan Homer Town14:4717,0506:53
13.61Didzis KruminsLatviaam / Alaskan MalamuteNessie15:0316,7407:09
DNS55Artūrs JakobsonsLatvialkss / gspGino
DCMKOIRAJUOKSU MIEHET / CANICROSS MEN4,2 KM
Sija / RankNrKilpailija / CompetitorSeura / ClubRotu / BreedKoiran nimi / Dog1,3 kmLoppuaika / Finish timeNopeus / Speed (km/h)Ero / Diff
1.63Marko VaittinenUVUx12:1520,5700:00
2.64Ari RastasUVUlkss / gspSpence13:0119,3600:46
3.69Pekka NiemiTavesbc / BordercolliePIKKUPAIMENEN HOW ABOUT LOVE14:1717,6402:02
4.68Vesa KokkonenSuomen BeauceronbeauceronTomeran Indie15:0216,7602:47
5.66Mikko KekäleLKKhov / HovawartStelmo's Nimrod15:5715,803:42
6.67Panu HaaramoUVUKultainennoutajaMIKLAUS GOLDENEYE15:5815,7803:43
7.70Lauri PugastEstoniaam / Alaskan MalamuteFelix Hellerkantri17:0814,7104:53
DNS65Lloyd ClarkUnited Kingdomlkss / gspElke
DCWKOIRAJUOKSU NAISET / CANICROSS WOMEN4,2 KM
Sija / RankNrKilpailija / CompetitorSeura / ClubRotu / BreedKoiran nimi / Dog1,3 kmLoppuaika / Finish timeNopeus / Speed (km/h)Ero / Diff
1.74Henna LappiKVKSlkss / gspLMZ Rex14:3317,3200:00
2.72Hanna KaipiainenKVKSlkss / gspNortin Don14:4117,1600:08
3.73Katri PiiriläUVUlkss / gspCiri Cirin Cata Pultti14:4217,1400:09
4.76Laura MerkkiniemiJAUbc / BordercollieKarmiwan Åmituinen16:5114,9602:18
5.71Tarja TihulaKVKSlkss / gspAcca17:0414,7702:31
6.78Mia KoskinenUVUxDaenerys17:1514,6102:42
DNS75Tatiana Pietilä-bp / Belgian ShepherdIsfwar Farsal
DNS77Rebekka Kakko-sh / Siberian HuskyKuuhaukun Eight Below
DS1-2H1- JA 2-KOIRAN KÄRRYLUOKKA HARRASTE / 1-2 - DOG SCOOTER (UNOFFICIAL)2,0 KM
Sija / RankNrKilpailija / CompetitorSeura / ClubRotu / BreedKoiran nimi / Dog1 kmLoppuaika / Finish timeNopeus / Speed (km/h)Ero / Diff
1.81Teemu LojamoKVKSlkss / gsp03:4731,7200:00
2.86Håvard Bernhard SveenNorwayx03:4931,4400:02
3.82Noora WaltariUVUxPiina03:5530,6400:08
4.80Riitta KempeSISUVAxLiippa, Litmanen04:0129,8800:14
5.83Pasi Laamanen KVKSlkss / gsp04:0229,7500:15
6.84Ripsa JärviSISUVAxSepe Sepeli, Santa04:1628,1300:29
7.89Raisa HeiskanenUVUsh / Siberian Husky04:2327,3800:36
8.88Heini RuottuUVUSaksanpaimenkoiraMusanterin Dummy04:2926,7700:42
9.96Liisa-Ida SorsaTavesbc / Bordercollie04:3426,2800:47
10.94Kirsi PuustinenL-SVUsh / Siberian Husky04:5524,4101:08
11.79Michela KärkkäinenUVUxRakuuna, Roihu05:0223,8401:15
11.90Anne MäkimaaKVKSsh / Siberian Husky05:0223,8401:15
13.101Sami HeinonenALMAam / Alaskan Malamute05:1622,7801:29
14.91Kirsti ParikkaSHSsh / Siberian Husky05:2022,501:33
15.93Janita Korpinen-sh / Siberian Husky05:2122,4301:34
16.102Petra PulkkanenAVEKam / Alaskan Malamute05:3421,5601:47
17.100Petra AndrejevALMAam / Alaskan Malamute05:3821,301:51
18.87Josefiina Santala-sh / Siberian Husky05:3921,2401:52
19.97Ilpo HacklinALMAam / Alaskan MalamuteARCTIC ROYAL'S EBONY05:4520,8701:58
20.99Jarmo LeppänenALMAam / Alaskan Malamute06:1319,302:26
21.92Pinja RantasalmiUVUsh / Siberian Husky06:2718,602:40
22.85Kimmo SipiläKVKSxTyyne06:3318,3202:46
23.95Riina SinervuoUVUx06:3518,2302:48
24.98Vilinä Eskelinen-sam / Samoyed08:2814,1704:41
DCWJ14 - 18 KOIRAJUOKSU NAISET JUNIORIT / CANICROSS WOMEN JUNIOR2,0 KM
Sija / RankNrKilpailija / CompetitorSeura / ClubRotu / BreedKoiran nimi / Dog1 kmLoppuaika / Finish timeNopeus / Speed (km/h)Ero / Diff
1.103Aliina Mäkinen IKSYlkss / gspOkko05:5720,1700:00
2.104Erika Kaunisto-xJou-Ji13:418,7707:44
DCHKOIRAJUOKSU HARRASTE / CANICROSS UNOFFICIAL2,0 KM
Sija / RankNrKilpailija / CompetitorSeura / ClubRotu / BreedKoiran nimi / Dog1 kmLoppuaika / Finish timeNopeus / Speed (km/h)Ero / Diff
1.107Matti LaaksonenUVUlkss / gspNyenget's Sverre05:4720,7500:00
2.106Hanna KaipiainenKVKSlkss / gspJulussas MFZ Urho06:1219,3500:25
3.117Salla VuotiIMPHAbp / Belgian ShepherdPysäkin Olivia06:3318,3200:46
4.115Timo WaltariUVUbp / Belgian ShepherdTarkatan Oxygen06:5417,3901:07
5.105Kirsi Immonen KVKSlkss / gsp06:5717,2701:10
6.112Laura JortamaUVUNovascotiannoutajaMisavin Daniella07:0017,1401:13
7.119Ari RastasUVUparsonAbysmal Rock Rose07:0217,0601:15
8.118Jari Hyväluoma-whippetMistyq Chanson07:0616,901:19
9.113Mikko Lukkari-sh / Siberian HuskyDiesel07:1516,5501:28
10.125Silja VäisänenToiSK ryCockerspanieliSohjo07:3915,6901:52
11.111Laura IireUVUxTarmo07:4015,6501:53
12.110Patrik FelixsonHVKhov / HovawartStelmo's Nimrodel08:001502:13
13.127Petra MorbinPRT ryparsonGreen Perry's Dragonfly08:0214,9402:15
14.114Janica Kindt-xJakke08:1914,4302:32
15.122Kerttu Kouri-ss / SchnauzerDemi Moore Tauro Gildija08:2214,3402:35
16.124Laura IkonenSBRYbriardEfekt Buhlbino08:5913,3603:12
17.126Roosa Heikura-meksikonkarvatonkoiraLeondeon Legenda09:0413,2403:17
18.121Annika Viinikkala-sh / Siberian HuskySalonraitin Cortina09:3912,4403:52
19.109Jukka -Pekka AhonenUVUxChaika10:1111,7804:24
20.129Ida Hult-parsonAbysmal Starlight Express10:1511,7104:28
21.128Kia Hult-parsonAbysmal Polar Star11:1410,6805:27
22.120Iita ParikkaSHSbc / BordercolliePythagoraan magical like shauna12:209,7306:33
23.130Minna Muranen-xToofy12:419,4606:54
DNS123Laura KetolaSuomen Briard rybriardTosselin Villi Virnistys
116
131
DC1Y11 - 13 1-KOIRAN KÄRRYLUOKKA NUORET / 1-DOG SCOOTER YOUNG0,5 KM
Sija / RankNrKilpailija / CompetitorSeura / ClubRotu / BreedKoiran nimi / Dog0,3 kmLoppuaika / Finish timeNopeus / Speed (km/h)Ero / Diff
1.132Justus LaaksonenUVUxThedogriders Yur Riemu01:0726,8700:00
2.133Markuss Kristians KrievsLatvialkss / gspGrom01:152400:08
DCY7-107 - 10 KOIRAJUOKSU LAPSET / CANICROSS YOUNG0,5 KM
Sija / RankNrKilpailija / CompetitorSeura / ClubRotu / BreedKoiran nimi / Dog0,3 kmLoppuaika / Finish timeNopeus / Speed (km/h)Ero / Diff
1.140Henni HeiskanenUVUlkss / gspSandie01:4716,8200:00
2.142Sabīne KrievaLatviash / Siberian HuskyEllerdona Enzo02:0214,7500:15
3.176Rene KangilaskiVito02:1213,6400:25
4.181Ilona Kangas02:2112,7700:34
5.179Lotta KitulashetlamRiku02:3111,9200:44
6.183Noomi Laaksonen02:5410,3401:07
7.141Saku IkonenSBRYBriardGniewko Buhlbino03:069,6801:19
DCY11-1311 - 13 KOIRAJUOKSU LAPSET / CANICROSS YOUNG0,5 KM
Sija / RankNrKilpailija / CompetitorSeura / ClubRotu / BreedKoiran nimi / Dog0,3 kmLoppuaika / Finish timeNopeus / Speed (km/h)Ero / Diff
1.151Justus LaaksonenUVUlkss / gspNyenget's Sverre01:3518,9500:00
2.150Juho HeiskanenUVUlkss / gspSandie01:4417,3100:09
3.153Viivi Turpeinen-labradorinnoutajaLintukarin Lasseviren01:4716,8200:12
4.152Markuss Kristians KrievsLatvialkss / gspGrom01:5116,2200:16
5.154Nico Kulju-bp / Belgian ShepherdJusard´s Comtesse01:5216,0700:17
6.158Ada-Emilia IkkalaUVUxBolt02:1413,4300:39
7.155Melina NazeriUVUsh / Siberian Husky02:1713,1400:42
7.182Toivo Kangas02:1713,1400:42
9.159Jade KarhuUVUsh / Siberian Husky03:069,6801:31
10.156Helmi Kittilä-xKira03:308,5701:55
157
DNS160Nina Pietilä-borderterrierAgar z Andrejkinej Chaty
DCY0-7ALLE 7 KOIRAJUOKSU LAPSET / UNDER 7 CANICROSS YOUNG0,15 KM
Sija / RankNrKilpailija / CompetitorSeura / ClubRotu / BreedKoiran nimi / DogLoppuaika / Finish timeEro / Diff
1.175Argo Pantzar-dnDream Bay's Amok0:00:2000:00
2.171Masi IkonenSBRYBriardGniewko Buhlbino0:00:3200:12
3.180Elsa Hirvilammish / Siberian HuskyWindy0:00:3300:13
4.170Miisa Bürkland-sh / Siberian HuskyLumikiisan Husky Prinsessa Pilvi0:00:3400:14
5.178Miko LojamoKVKSkhonLentävän Luppakorva0:00:3600:16
6.174Peetu Bürkland-sh / Siberian Husky0:00:3800:18
7.173Helmi Härkönen -am / Alaskan MalamuteZadun winter story0:00:4200:22
8.172Kristian KoskinenSDYxHannibal0:01:0300:43